Milí přátelé!

Srdečně vás zdravím ke konci roku a přeji vám Boží požehnání a dobrý start do roku 2020.

Osobně si právě užívám volné dny, dobíju baterky a těším se na další službu a na Vás v novém roce.

Posílám ještě malou ochutnávku z adventního kalendáře „Kdyby se Ježíš narodil letos u nás“. Celý adventní kalendář najdete do 6.1. na našem webu (biblické texty, příběh, hádanky a impulsy do osobního života). Jinak ho určitě zase pustíme v prosinci 2020 :)

Vaše Manuela Jungová

Kdyby se Ježíš narodil letos u nás

Na pražském letišti přistálo mimořádné soukromé letadlo z Kuvajtu. Vstoupí z něj tři veledůstojní šejkové v nádherných hábitech a černá vládní limuzína je pak odveze rovnou na Hrad k prezidentovi.

Český prezident je tou nečekanou návštěvou velmi překvapen, a ještě víc se diví, když vyslechne, o co těm cizincům kráčí. Jejich vědci, astronomové, nějak vypočítali, že se v Česku musel narodit nový král.

Podle postavení hvězd je to událost naprosto mimořádná, takže i to dítě musí být někým naprosto mimořádným. 

Konečně se najde několik akademiků, kteří prostudovali staré knihy a našli v nich odpověď na prezidentovu otázku. Sami sice o nějakém královském synu neslyšeli ani ho neviděli, ale ve starých proroctvích bylo jeho narození předpověděno už dávno. A podle nich se ten očekávaný zachránce má narodit v nějakém vzdáleném zapadákově, kde lišky dávají dobrou noc.

Prezidenta výsledky bádání starých profesorů nijak nepotěšily. Bojí se o svou moc a dal by za to nevím co, kdyby to dítě mohl vypátrat. Dokonce i vážené šejky se pokusí získat pro spolupráci s tajnou policií, ti ale nejsou tak hloupí, jak si o nich myslí.

Učenci z Kuvajtu se toho v Praze sice moc nedozvěděli, ale přesto se vydají na cestu naznačeným směrem. A jaký div - jejich kapesní navigátor jako by řídila neviditelná ruka. Dovede je přímo k Marušce a Jožkovi, a hlavně k jejich roztomilému klučíkovi.
„Za tím nemůže být nikdo jiný než veliký a nádherný Bůh,“ vykřikují nadšeně, protože něco takového ještě nikdy nezažili.

Maruška s Jožkou jsou velmi překvapeni návštěvou tak vysokých hodnostářů až odkudsi z Kuvajtu. Jako docela obyčejní lidé nejsou zvyklí jednat s takovými potentáty. Ještě víc je ovšem ohromí, když ti vznešení cizinci před jejich děťátkem pokleknou a skládají mu k nohám vzácné dary.

Celý adventní kalendář najdete zde (do 6.1.): biblické texty, příběh, hádanky a impulsy do osobního života. 

Náš nový bankovní účet: 2301681750/2010 (Fio banka).
Každý dar nám ve službě dětem, rodičům a sborům velmi pomůže!

Tim 2,2 z.s. - info@timdvadva.cz - www.timdvadva.cz
Nepřejete-li si již dostávat náš newsletter, klikněte na odkaz odhlásit se.

logo